ورود
ابر زندگی
خبر
حضور استارت‌اپ دهکده هوشمند، آرمه پارسیان و کافه‌گیم در نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال

دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال با موضوع توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کل کشور، سه شنبه ۲۸ خرداد در قم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ابرزندگی، اقای دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای دکتر فیروز آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی از غرفه توسکا بازدید کردند و یکی از مشاوران حوزه کسب و کار ضمن تشکر از حضور مهمانان درخصوص فعالیت‌های این مرکز توضیحاتی را ارائه دادند.

وی با اشاره به ایجاد بستری برای فعالیت کسب‌و کارهای نوپا گفت: از سال گذشته 25 استارت‌اپ پذیرش کردیم که در بین اینها دهکده هوشمند،کافه گیم و آرمه پارسیان در حال حاضر مشغول فعالیت هستند و در این نمایشگاه حضوری فعال دارند.

سیدعباس صالحی در حاشیه بازدید از غرفه‌های مختلف نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی نقش مهمی در رونق کسب و کار در فضای مجازی و در سطح رسانه‌های دیجیتال ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه می‌تواند فرصت هم‌افزایی و آشنایی برای تولیدکنندگان رسانه‌های دیجیتال را ایجاد کند افزود: این هم افزایی می‌تواند منجر به تولیدهای ثانوی شود و در بازدیدی که داشتم این زمینه و ظرفیت را فراهم دیدم.

صالحی با اشاره به برپایی نمایشگاه در قم با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه در این شهر مقدس کارکردهای چندگانه‌ای دارد تصریح کرد: نمایشگاه‌های قبلی در تهران برپا می‌شد ولی با برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها در استان ها این نگاه که «ایران فقط تهران نیست» ترویج می‌شود و از سوی دیگر ظرفیت‌های استان‌های مختلف هم شکوفا می‌شود.

 در ادامه این بازدید مهندس قمری مدیر استارت‌آپ دهکده هوشمند در رابطه با مجموعه خود گفت: دهکده هوشمند سامانه‌ای برای هوشمندسازی روستاهاست و از طریق آن روستاییان میتوانند محصولات خود را برای عرضه بگذارند همچنین گردشگران برای پیدا کردن جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با آنها می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال با موضوع توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی از 28 تا 31 خرداد در محل نمایشگاه‌های بین المللی قم در حال برگزاری است.

 

1399-04-14 نویسنده : زیست بوم تولید محتوای دیجیتال